Electromobil Krzysztof Olczak

Oferta „Gnojarek”

gnojarek-5 gnojarek-8

Gnojarek to pierwszy wózek elektryczny przystosowany specjalnie do wywozu gnoju ze stajni. Skrzynia ma wymiary: 160cm długa i 140 szeroka z burtami tu 60cm. Te parametry ustala każdorazowo klient. Platforma jest podnoszona na wysokość 90cm co umożliwia jej samoczynne opróżnianie. Można to robić w dowolnie oddalonym od stajni miejscu . Z uwagi na wysoki koszt pojazdów elektrycznych, do produkcji Gnojarka służą używane pojazdy marki Melex. Do podnoszenia skrzyni służy elektryczny siłownik zamiast bardzo kosztownego hydraulicznego.

Dzięki zamontowaniu dużych opon od Quadow, oraz dociążeniu tylnej, napędowej osi przez ważące ponad 200kg akumulatory trakcyjne, Gnojarek porusza się bardzo sprawnie i szybko po każdym, nawet grząskim podłożu, może służyć dodatkowo dzięki wyposażeniu w hak do przyczep do używania równiarek do hali czy zraszania placu .

Możliwości jego dodatkowego wykorzystania do rozmaitych prac w stajni jest wiele. Do poruszania się po drogach publicznych w Polsce pojazdami elektrycznymi nie jest wymagana ich rejestracja a jedynie ubezpieczenie oraz prawo jazdy użytkownika. Z uwagi na krótkie stosunkowo trasy które ma w codziennym użytkowaniu nasz Gnojarek do pokonania, ładowanie akumulatorów jest konieczne najwyżej co kilka dni. Dlatego w tym projekcie zastosowano używane akumulatory trakcyjne , co ma również istotny wpływ na cenę końcowa. Parametry zabudowy każdorazowo ustalane są przez klienta, ponieważ Gnojarek jest przystosowywany do warunków pracy u zamawiającego. W wersji podstawowej (bez daszka) z roczną gwarancją używanych akumulatorów oraz specjalnym prostownikiem do ładowania akumulatorów tradycyjnych pojazd kosztuje tylko 12.000 zł netto. Okres oczekiwania na wózek od momentu zamówienia to min. 2-3 tygodni.

Electromobil Krzysztof Olczak Krzemienica 96, 37-127 Krzemienica (k/ Łańcuta)

Tel.: 17 226 14 11, Kom. : 502 211 764 www.balagula.eu, www.electro-mobil.eu